Zum Inhalt springen

FIL – „Fédération Internationale de Luge de Course“

Pagrindinė visų rūšių rogučių sporto sąjunga

Tarptautinė rogučių sporto federacija (FIL) yra Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) pripažinta pasaulinė rogučių sporto sąjunga. FIL yra vienintelė tarptautinio rogučių sporto atstovė ir gina rogučių sporto interesus visame pasaulyje. Ji yra aukščiausia institucija visais su rogučių sportu susijusiais klausimais ir rogučių sporto pasaulio taurės varžybų organizatorė. Šiuo metu FIL turi 52 šalis nares. 


Premjera Šveicarijoje

Kaip sporto prietaisas rogutės išpopuliarėjo tik XIX a. Pirmosios tarptautinės rogučių lenktynės įvyko 1883 m. Šveicarijos mieste Davose. Nuo 1950 m. pradžios rogučių sportas tapo populiaria žiemos sporto pramoga, o ir tarptautiniu lygmeniu vis dažniau padėtas kultivuoti kaip atskira žiemos sporto šaka.

Siaura riba

Tinkamas judesių valdymas prie starto linijos, didelė drąsa ir nebijojimas rizikuoti, tam tikras subtilus čiuožimo dinamikos pajautimas ir teisingas rogučių medžiagų pritaikymas prie esamų trasos ir oro sąlygų – šie veiksniai turi lemiamą reikšmę sportinei sėkmei. Ir, žinoma, sportininkų drąsa ir įgūdžiai.


Šiluma apgaubti siekiai

Žiema, ledas, šaltis, didžiausi pasiekimai – nenuostabu, kad įmonė „Eberspächer“ kaip partnerė jau nuo 2001/2002 m. sezono aktyviai remia rogučių sportą. Žiemos sporto tema ir jo aukšti reikalavimai žmonėms ir medžiagoms, taip pat etikai ir sąžiningumui, tinka ne tik mūsų naujoviškiems autonominiams šildytuvams.


Galerija